Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü 76000 Iğdır info@serhatteknopark.com / 90476 223 0010

Serhat Teknopark’ta 7 Yeni Yazılım ve Teknoloji Firması Faaliyete Geçiyor!

Serhat Teknopark’ta 7 Yeni Yazılım ve Teknoloji Firması Faaliyete Geçiyor!

Serhat Teknopark’ta 7 Yeni Yazılım ve Teknoloji Firması Faaliyete Geçiyor!

''Bölgesel Ar-Ge Ekosistemi'' oluşturma hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Serhat Teknopark bünyesinde, 7 yeni yazılım ve teknoloji firması faaliyete geçiyor.

Yeni Ar-Ge firmalarının teknoparkta yer almasıyla; Üniversitemizin Ar-Ge potansiyelinin artması, araştırma kurum ve kuruluşları ile üretim sektör­lerinin iş birliğinin gelişmesi, bölge sanayinin uluslararası rekabet ede­bilir ve ihracata yönelik bir yapıya kavuşturulmasına katkıda bulunulması öncelikli olarak hedefleniyor.

Bu doğrultuda; teknolojik bilgi üretme, üründe ve üretim yöntemlerinde yenilik geliştirme, ürün kalitesi ve standardını yükseltme, verimliliği artırma, üretim maliyetlerini düşürme, teknolojik bilgiyi ticarileştirme, teknoloji yoğun üretim ve girişimciliği destekleme, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojilere uyumunu sağlamanın ivme kazanması amaçlanıyor.

Serhat Teknopark’ta yer alan Ar-Ge şirketlerinin büyümesi desteklenirken şirketlerin proje çıktılarının ileri düzey araştırma, geliştirme ve yüksek katma değer yaratacak ürüne dönüştürülmesi teşvik ediliyor.

Rektör Alma: Serhat Teknopark’ta Doluluk Oranı Yüzde 50’ye Ulaştı

Serhat Teknopark’ın kısa sürede büyük bir gelişme kaydettiğini anımsatan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, “Ar-Ge firmalarının teknoparkımıza olan ilgisi bizim için mutluluk verici. 7 yeni firmanın daha faaliyete geçmesi ile birlikte Serhat Teknopark’ın doluluk oranı yüzde 50’ye ulaştı. Yeni firmalarımızın da geliştirdikleri ve ticarileştirdikleri projelerle bölgesel kalkınmaya önemli katkılar sunacaklarına eminiz. İran, Azerbaycan ve Nahçıvan’daki Ar-Ge sektörleri ve üniversiteler ile ortak proje çalışmaları yapmayı hedefleyen firmalarımıza başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Serhat Teknopark bünyesinde faaliyete geçen yeni firmalar şu şekilde:

Glpı Yazılımının Geliştirilerek, Yeni Nesil Altyapı, Özellik ve Tasarım Hazırlanması,

Mobil Uygulamalarına Yönelik A/B Testing Geliştirilmesi,

Yeni Nesil Yapay Zekâ Tabanlı Arama Motoru Optimizasyon ve İçerik Öneri / Geliştirme Sistemi,

Kural Tabanlı Otomasyon (Rule-Based Automation),

Dijital Veri Güvenliği,

Dijital Sektöre Özel Satış Platformu,

Yapay Zekâ Destekli Filo Yönetimi ve Araç Takip Sisteminin Geliştirilmesi.

7yazılımfirması

İletişim

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü 76000 Iğdır

info@serhatteknopark.com / 90476 223 0010