Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü 76000 Iğdır info@serhatteknopark.com / 90476 223 0010

Serhat Teknopark 12.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısında

Serhat Teknopark 12.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısında

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 12. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı Balıkesir Teknokent'de yapıldı.

23-24 Aralık tarihlerinde düzenlenen toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Zekeriya Coştu'nun yanı sıra 100 üstündeki teknopark müdürü ve uzmanlar katıldı.

Serhat Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Metin Duyar'ın da katıldığı toplantıda; Teknoloji Geliştirme Bölgesi uygulamaları kapsamında bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi ve ardından yuvarlak masa toplantıları ile spesifik konular hakkında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcilerinden detaylı bilgi alma imkânı sağlandı.

Ayrıca Serhat Teknopark adına T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişi Ebru Mine Çarhoğlu ile vergisel uygulamalar konusunda görüşmeler yapıldı.

Koordinasyon toplantılarının 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında kurulan TGB’ler arasında işbirliğinin geliştirilmesi, TGB’lerin birbirleriyle olan iletişiminin, bilgi ve tecrübe paylaşımının güçlendirilmesi, gelişmekte olan ve yeni kurulan TGB'ler arasında sinerji oluşturulması hedefiyle yapıldığı aktarıldı.

serhat teknopark 1

serhat teknopark 2

serhat teknopark 3

İletişim

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü 76000 Iğdır

info@serhatteknopark.com / 90476 223 0010